Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení

V kategorii: Aktuálně, Novinky by Anna Richterová

Ředitelka školy vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022  na střední školu do maturitního  oboru Zahradnictví (kód 41-44-M/01) ve specializacích Floristická tvorba, Zahradní architektura, Vinařství a zpracování zahradnických prodůktů, Zahradnická mechanizace, dále do učebního oboru Zahradník (kód41-52-H/01) specializace Florista a Vinař ovocnář. Přihlášky posílejte na adresu školy: Česká zahradnická akademie Mělník, sady Na Polabí 411, 276 01 Mělník nebo doručte osobně do kanceláře školy v době od 7.00 do  14.00 hodin.

Do maturitního oboru Zahradnictví můžeme přijmout až 60 studentů, do učebního oboru Zahradník pak maximálne 30 studentů. Oba obory každoročně otvíráme a o studium je vždy zájem.

Jak bude probíhat přijímací řízení v roce 2021?
S ohledem na situaci kolem epidemie se školy mohou rozhodnout, zda budou zařazovat do  přijímacích kritérií  výsledky Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky.  Ředitel školy se do 8.3. 2021 rozhodne, zda bude na své škole tyto zkoušky konat. Důvodem pro  nekonání může být nižší počet přihlášených uchazečů než je maximální počet přijímaných.  Vycházíme z prohlášení ministra školství ze dne 30.11.2020.
Vzhledem k tomu, že se do maturitního oboru hlásí každoročně méně studetnů než 60, je pro nás konání těchto testů bezpředmětné. Jednotné přijímací zkoušky se tedy ve škole konat nebudou, pokud počet přihlášených bude do 1.3. 2021 mensí než 60. Budeme se samozřejmě řídit nařízeními vlády, které v té době budou platit.
Nově zařazujeme možnost účastnit se motivačního pohovoru a získat body do přijímacího řízení navíc. Účast na tomto pohovoru však není pro uchazeče povinná.
Informace o přijímacím řízení a kritériích  najede v sekci „Pro uchazeče“ nebo kliknutím na následující odkazy:

UČEBNÍ OBOR – ZAHRADNÍK
MATURITNÍ OBOR  – ZAHRADNICTVÍ

Těšíme se na Vás.

Anna Richterová
ředitelka školy