4letý maturitní obor

Zahradnictví a jednotlivé specializace

Image
Přírodu prostě miluješ. Víš, že je tolik druhů květin, stromů i keřů, že je nikdo nikdy nespočítá, a to tě na tom baví.  Chceš se naučit, jak pěstovat ovoce a zeleninu, jak založit zahradu a zasadit do ní stromy, vázat kytice pro slavností příležitosti nebo třeba vyrábět víno. Uděláš si řidičák zdarma, vybereš si specializaci, která tě bude bavit a naučíš se o zahradnictví první poslední. Tohle a mnohem víc tě čeká v oboru zahradnictví.
Zjisti o oboru víc
 

KÓD OBORU
41-44-M/01

ŠKOLNÍ  VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
ZAHRADNICTVÍ

SPECIALIZACE
Floristická tvorba
Zahradní architektura
Vinařství a zpracování zahradnických produktů
Květinový farmář

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH STUDENTŮ
60 (celkem pro všechny specializace)

Image

Proč jsme ta pravá škola pro tebe?

Školní zahrady, skleníky, vinice i školní statek

Image

Praxe budeš mít ve školních zahradách a na školním statku, takže si prakticky vyzkoušíš, jak pěstovat ovoce či zeleninu, jak sázet a sklízet květiny nebo jak pečovat o trávník.

Přátelská atmosféra, rodinné zázemí

Image

Všichni se tu známe a jsme dobrá parta. Volné hodiny trávíme ve školních zahradách, jezdíme  na exkurze a občas zajdeme i do vinného sklípku.

Získej zkušenosti
v naší květinové prodejně

Image

Máme vlastní květinářství, ve kterém si vyzkoušíš nejen umění floristiky, ale naučíš se komunikovat se zákazníky a budeš mít tu nejbarevnější praxi ze všech!

Vyjeď na zahraniční praxi a získej nové přátele a zkušenosti

Image

Můžeš vyrazit na zahraniční prázdninovou praxi, kde si rozšíříš obzory nejen v oboru, ale zlepšíš si angličtinu a potkáš nové přátele.

Zahrady se stovkami druhů rostlin, keřů i stromů

Image

Díky našim velkým školním zahradám a několika stovkám druhů rostlin v nich se naučíš poznávat vše naživo.

Udělej si certifikace a kurzy už při studiu

Image

Řidičák na traktor i auto nebo certifikát k zacházení s motorovou pilou? U nás žádný problém – na všechno ti přispějeme.

Jaká specializace tě láká nejvíc?

Floristická tvorba

Květiny tě vždy fascinovaly a zbožňuješ vůni růží a levandule? Jednou chceš pracovat v pestrobarevném prostředí plném různých druhů květin a dělat radost ostatním. Ať už se vidíš v květinářství nebo v botanické zahradě, takhle specializace tě pro práci v zahradnictví skvěle připraví.

Stáhni si učební plán
Image

Zahradní architektura

Lákalo by tě stát se zahradním architektem či architektkou a navrhovat zahrady u rodinných domů, dětská hřiště nebo parky ve městech a obcích? Naučíme tě základy a už záleží jen na tobě, kterým směrem se vydáš. Jedno je ale jisté – příroda a její krásy tě budou ve škole i práci obklopovat každý den.

Stáhni si učební plán
Image
Image

Vinařství a zpracování zahradnických produktů

Naučíme tě všechno, co s vínem souvisí – jaké jsou odrůdy, jak se vinná réva pěstuje, sklízí a jak z červených bobulí udělat bílé víno. Dozvíš se také, jak víno předkládat a prezentovat i jak ho hodnotit, jak senzoricky  tak s pomocí přístrojů. Víno milují miliony lidí po celém světě – staneš se tím, kdo bude vědět, jak jim udělat radost.

Stáhni si učební plán
Image

Květinový farmář

Chtěl by ses stát zahradníkem, který umí respektovat přírodu a její potřeby? Baví tě práce s květinami a bylinkami? Pak jsi tu správně. Naučíme tě, jak založit květinovou farmu, jak pěstovat květiny a bylinky ekologicky, bez chemie, jak je sklízet a jak z nich vázat úžasné kytice, které dělají radost nejen svou krásou, ale i svým příběhem.

Stáhni si učební plán

Certifikace a řidičáky

Image
  • Řidičák na auto a traktor

    Bez řidičského průkazu se jen těžko obejdeš. Proto tě naučíme řídit auto i traktor.

  • Osvědčení o nakládání s přípravky

    Úspěně dostuduj - a máš Osvědčení o odborné způsobilosti o nakládání s přípravky II. stupně.

  • Práce s motorovou pilou a křovinořezem

    Vyber si Zahradnickou mechanizaci a získej osvědčení o abolvování kurzu práce s motorovou pilou a křovinořezem.

 
 

Co budeš umět a kde se uplatníš?

Skvěle zvládneš základy ovocnářství, zelinářství, sadovnictví a květinářství, takže získáš široké znalosti pro práci v jakémkoli zahradnickém provozu. Získáš taky řidičák a dobrý základ v ekonomice a v angličtině.

 

Zahradnictví i zemědělství

Uplatníš se nejen v zahradnictví, ale i v dalších zemědělských oborech, jako je například ekologické zemědělství nebo rostlinná výroba.

 

Podnikání i státní správa

Začneš třeba podnikat a založíš si vlastní prodejnu s květinami. Práci ale najdeš i v marketingu, prodeji nebo ve státní správě, kde se můžeš věnovat například životnímu prostředí.

Specializovaná pracoviště

Specializace ti nabízí i další možnosti uplatnění. Můžeš pracovat v botanických laboratořích nebo pěstovat bylinky, vyrábět víno, věnovat se rostlinolékařství, vytvářet květinové expozice pro film nebo třeba navrhovat dětská hřiště.

 
Image

Chceš studovat Zahradnictví?

Zjisti, jak probíhají přijímačky!
Klikni zde a vše se dozvíš