Školní statek Mělník

V současnosti jedno ze středisek příspěvkové organizace "Školní statek Středočeského kraje". Jde o účelové zařízení ČZA Mělník, jejíž žáci a studenti v jednotlivých odborných odvětvích absolvují převážnou část své praktické výuky. Statek se rozkládá na okraji Mělníka při Kokořínské ulici.   

 

 

 

Školní statek
Kotva

Významnou část prostředků pro zlepšení výuky získává ČZA Mělník z projektů Evropské unie. Tato činnost je financována zejména Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Od roku 2006 se škola zapojila bezmála do patnácti různých projektů. 

 

 

Projekty
Dny otevřených dveří

 

Dny otevřených dveří ve školním roce 2017 / 2018

 •  25 .4. 2018  (s výstavou studentských projekčních prací)
 • 24. - 26. 5. 2018 (Zahradnické putování - s prezentacemi firem absolventů školy)

 

Škola je otevřena návštěvníkům od 9 do 16 hodin.

Informace o škole jsou podávány v 10, 12 a ve 14 hodin 

Orientační plán školy zde

 
 
Aktuality
Třídní schůzky
12.4.2018

V pátek 13.4. od 14 hodin se konají třídní schůzky.

Od 13 hodin se koná výbor SRPŠ.

Přijímací testy
12.4.2018
První skupina uchazečů o studium na naší škole má jednotné přijímací testy za sebou. V pondělí 16.4. zabojují žáci, kteří naši školu měli uvedenou na druhém místě. Těšíme se na vás a držíme pěsti.
Kulturka 2017
8.12.2017

Kulturka 2017 má své vítěze!

Divadelní akademie ČZA Mělník proběhla v odpoledních hodnách 14. prosince.

Tématu "Svět muzikálu" se  žáci zúčastněných  tříd zhostili  se ctí.

Mělnickým kulturákem zněly písně z muziklálů Ať žijí duchové, Pomáda, Noc na Karlštejně,
Mise Kleopatra a  Trhák.

V kategorii tříd se na prvním místě umístila třída 4.A s muzikálem

Ať žijí duchové.

Gratulujeme

a těšíme se na příští rok.

 

 

 

 

 

Doplňovací volba do Školské rady střední školy
2.12.2017

V doplňovací volbě do Školské rady střední školy byla zvolena v pátek 1. prosince 2017 jako členka z řad zletilých žáků a zákonných zástupců žáků JANA KULHÁNKOVÁ, žákyně 2.A. Blahopřejeme.

Mycelium - Nový začátek
1.12.2017

Školní časopis má své první číslo.

Zkvalitnění německého jazyka na VOŠ zahradnické - seminář
22.11.2017

V pátek 24. listopadu 2017 se uskuteční v aule ČZA Mělník od 8.00 hodin seminář OP VK Zkvalitnění německého jazyka na VOŠ zahradnické v Mělníku. V průběhu semináře vystoupí mj.  Wolfgang Funder z Fachschule Langenlois (Rakousko) s přednáškou Pěstování a produkce zeleniny v zimě. Program semináře naleznete zde.

Maturitní ples ČZA
9.11.2017

Milí spolužáci, přátelé školy a absolventi,
srdečně vás zveme na maturitní ples 4. A a 4. B naší školy ČZA Mělník.
Koná se 2. února 2018 od 19 hodin v Kulturním a společenském středisku VLTAVA v Kralupech nad Vltavou.
Celým programem nás bude provázet Jakub Kohák. Ano, je to ten, kterého znáte z televize ?
Informace o lístcích na telefonním čísle 607717534 (Eliška Pavlusová) nebo na 737940648 (Václav Miler)
Budeme se na vás těšit.

Doplňovací volby do Školské rady střední školy
7.11.2017

Doplňovací volby do Školské rady střední školy proběhnou v pátek 1. prosince 2017. Harmonogram volby včetně termínu přijímání přihlášek kandidátů naleznete zde.

Výběrové řízení - zahraniční stáže
6.11.2017

Studenti VOŠ,
kteří mají zájem o stáže ve Švýcarsku,
univerzita ZHAW Wädenswil
1.3. – 30.8.2018 (2 účastníci),
firma Hauenstein
1.4.- 30.6.2018 (1 účastník),

mohou zaslat přihlášku do výběrového řízení
(e-mailem na kusinova@zas-me.cz do 16.11.2017).
Bližší informace: Mgr. Hana Kušinová,
kab. Aj, 2.p., budova A, tel.: 315 636 224,
L:/Angličtina/Příprava na zahraniční stáže/Švýcarsko.


Den stromů
20.10.2017

U příležitosti Světového dne stromů uspořádali pedagogové a studenti ČZA Mělník pro žáky mělnických základních škol 19. a 20. října vzdělávací program. Na jednotlivých místech areálu botanické zahrady ČZA Mělník si žáci vyzkoušeli sázení stromů i jejich poznávání, malovali vybraný strom v plenéru, shlédli ukázky stromolezeckých technik a dozvěděli se také o památných stromech a jejich vyhlašování. Smyslem akce bylo upoutat poznorost žáků na tuto důležitou součást životního prostředí a zdůraznit význam stromů pro naši planetu i pro člověka.

školská rada
18.10.2017

Ve středu 11. října proběhlo společné zasedání Školské rady VOŠ a Školské rady střední školy ČZA Mělník za účasti ředitelky Ing. Richterové. Obě školské rady zejména projednaly a schválily Výroční zprávu ČZA Mělník za školní rok 2016 - 2017 a školní a stipendijní řád platné v tomto školním roce. Účastníci jednání prodiskutovali další možnosti prezentace školy na veřejnosti i výsledky žáků a studentů při závěrečných zkouškách v uplynulém školním roce. Jednání se naposledy zúčastnila členka Školské rady střední školy Hana Bugajská, která ukončila své členství. Na její místo proto 1.12.2017 proběhne doplňková volba člena z řad zletilých žáků nebo jejich zákonných zástupců.  

veřejná přednáška RNDr. Jana Ponerta
11.10.2017

RNDr. Jan Ponert je jedním z úspěšných absolventů střední školy ČZA Mělník. V současné době působí jako vedoucí oddělení vědy a dokumentace v Botanické zahradě Praha a současně jako vědecký pracovník na Přírodovědecké fakultě UK. Přednáška dr. Ponerta "Jak žijí rostliny v tropech", uskutečněná 11. října, čerpala z jeho četných zkušeností s tropickými rostlinami přímo v terénu. Týkala se především ekologie rostlin, zvláště soupeření rostlin o světlo v tropickém lese.

 

Workshop stromolezectví - Mark Bridge
11.10.2017

Ve čtvrtek 5. října 2017 proběhl v ČZA Mělník celodenní seminář s odborným výkladem i praktickými ukázkami.  Akci pořádala Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a vedle řady odborníků z praxe se jí zúčastnili i studenti denní formy vyšší odborné školy ČZA Mělník v rámci udržitelnosti projektu Zkvalitnění modulu arboristický blok na VOŠ zahradnické. Lektorem semináře, jež zahrnoval aspekty práce na stromech, zejména bezpečnost, lezecké techniky a působení fyzikálních sil v lezeckých systémech, byl Mark Bridge, špička v tomto oboru.

 

 

 

Srdíčkový den na Mělníku
27.9.2017

Naše žáky budete moci potkat 4. října ve městě Mělníku, kde budou prodávat magnetky a přísvěsky se žetonem.  Pořadatelem akce je Život dětem,o.p.s.
Škola tím pomáhá příspět nemocným dětem.

Soutěž mladých aranžérů Hejnice 2017
20.9.2017

Tým ČZA Mělník ve složení Veronika Vítková, Michaela Rychterová, Andrea Fiedlerová a Eliška Čapková získal 2. místo v kategorii družstev. V kategorii "vázaná kytice" si druhé místo vybojovala Michaela Rychterová, v kategorii "tajný úkol" se na prvním místě umístila Veronika Vítková. Gratulujeme.

3. kolo přijímacího řízení VOŠ
31.8.2017

Ředitelka ČZA Mělník vyhlašuje třetí kolo přijímacího řízení do denní a dálkové formy vyšší odborné školy vzdělávacího programu Zahradní a krajinná tvorba pro školní rok 2017-2018. Přihlášky zasílejte na adresu školy v průběhu září 2017.

 
 
V příštích dnech vaříme
Středa 25.04.2018
Dop. svačina : 
Těstovinový salát s kuřecím masem,
Polévka: 
Hovězí vývar s játrovou rýží
Hl. jídlo1: 
Moravský vrabec,dušené zelí, bramborové knedlíky,
Hl. jídlo 2: 
Ovesná kaše s kakaem , ovocný salát
Čtvrtek 26.04.2018
Dop. svačina : 
Bílá houbová omáčka, houskové knedlíky
Polévka: 
Květáková
Hl. jídlo1: 
Vepřový plátek "NAVARA" ( ochucené fazole s plátkem masa)
Hl. jídlo 2: 
Hruškový salát se šunkou a sýrem, vícezrnné pečivo
Pátek 27.04.2018
Dop. svačina : 
Cereální bageta plněná šunkou a vejci,
Polévka: 
Špenátová s krutony
Hl. jídlo1: 
Kantonské nudle, salát (směs z kuř.masa, rýžové nudle)
Hl. jídlo 2: 
----------------------------------
Pondělí 30.04.2018
Dop. svačina : 
večeře
Polévka: 
polévka
Hl. jídlo1: 
oběd 1
Hl. jídlo 2: 
oběd 2
01.05.2018
Nezadáno

 
 
Mapa webu
A
A
A

Program ERASMUS+

Zobrazeno: 222x |

Projekt "Komunikujme - stínování a jazykové kurzy pro pracovníky České zahradnické akademie Mělník"

 • v rámci programu ERASMUS+, Mobilita jednotlivců, Školní vzdělávání
 • 2015-1-CZ01- KA101-013153
  "Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie."

 

Tématem projektu je zdokonalení komunikace jako způsobu dorozumívání a vzájemné výměny informací. Projekt reaguje na požadavky zkvalitňování poskytovaného vzdělávání, na nutnost modernizace výuky, na potřebu zdokonalování znalostí a dovedností učitelů a žáků a nezbytné evropské dimenze vzdělávání. Obsahuje aktivity a stáže, které souvisejí s různými formami komunikace, jejichž zlepšení přispěje ke kvalitě vzdělání a výchovy.

Hlavní cíle projektu jsou: zkvalitnit výchovně-vzdělávací proces zejména v oblasti jazykového vzdělávání, ICT a výchovy, posílit evropský rozměr vzdělávání a výchovy prostřednictvím mezinárodních mobilit v zahraničních  institucích, umožnit účastníkům mobilit a jejich kolegům přístup k metodám a postupům, výměnu zkušeností při vzdělávání a výchově mládeže a zajistit kvalitu stáže a transparentnost v oblasti kvalifikací využitím národních a evropských nástrojů, jako například "Společný evropský referenční rámec: učení, vyučování, hodnocení" a Europass Mobility.

Mobility budou realizovány ve dvoutýdenních metodických jazykových kurzech a pětidenních stážích zaměřených na stínování v partnerské škole v Rakousku. Cílovou skupinu pro kurzy tvoří kvalifikovaní učitelé cizích jazyků na střední škole. Z celkového počtu 5 dvoutýdenních kurzů jsou tři určeny pro učitele angličtiny, jeden pro učitele němčiny a jeden pro vyučující francouzštiny. Jedná se o kurzy na Maltě, ve Spojeném království, v Německu a ve Francii vyjedou účastníci.

Stáže v aktivitě stínování zajistí renomovaná rakouská zahradnická škola Bildungszentrum Gartenbau Langenlois ve dvou bězích - na jaře 2016 a na podzim 2016. Se školou spolupracujeme řadu let, především v oblasti studentských praxí. Plánované stínování bude novým prvkem naší spolupráce.Při stínování budou pracovníci školy studovat metody a postupy a vyměňovat si zkušenosti s kolegy, kteří v rakouské škole zajišťují výuku angličtiny, výchovné poradenství, třídnictví, chod internátu a provoz IT na škole.

Projektový tým bude realizuje projekt na základě harmonogramu aktivit, které zahrnují výběr účastníků, smluvní zabezpečení, jazykovou, odbornou, kulturní a pedagogickou přípravu účastníků na stáž, praktickou podporu účastníkům, přípravu vlastních stáží, jejich realizaci, hodnocení a uznávání výsledků, používání evropských nástrojů, komunikace s partnery, šíření výsledků a formy monitoringu. K šíření výsledků projektu budeme využívat informace o projektu jako celku i výsledky konkrétních stáží a produkty vytvořené účastníky - zejména prezentace o jednotlivých mobilitách. Zdokonalení v různých formách komunikace, zlepšení odborných a jazykových kompetencí, pedagogických a ICT dovedností a sdílení zkušeností ze stáží s ostatními pracovníky přispěje ke zkvalitnění vzdělávání a výchovy žáků, posílí motivaci k celoživotnímu vzdělávání a umožní zapojení všech zúčastněných do dalších forem mezinárodní spolupráce.

 

Přehled mobilit:

STÍNOVÁNÍ

V projektu bylo realizováno 7 mobilit v aktivitě Stínování.

 

Rakousko 1

 1. - 29. 4. 2016

Přijímající organizace: LFS Langenlois

Účastníci a zaměření mobility:

Mgr. Eva Černá - učitelka angličtiny a tělesné výchovy, "Angličtina"

Jan Kára -  správce ICT, nepedagogický pracovník, "IT"

Ing. Radka Pšeničková, MBA - učitelka floristiky, třídní učitelka, "Třídní" 

 

Rakousko 2

 1. - 30. 9. 2016

Přijímající organizace: LFS Langenlois

Účastníci a zaměření mobility:

Mgr. Ivana Konvalinková - výchovná poradkyně, učitelka angličtiny, "Poradenství"

Mgr. Hana Kušinová -  referentka zahraniční spolupráce, učitelka angličtiny - stáž "Angličtina"

Ing. Anna Richterová - ředitelka školy, vedoucí domova mládeže, "Internát"

Ing. Ludmila Svobodová - vyučující chemie, vinohradnictví, třídní učitelka, "Třídní"

 

KURZY

 

V projektu bylo realizováno 5 mobilit v aktivitě Kurzy.

 

Francie 26.6. - 9.7. 2016

Mgr. Jitka Stiborová

Přijímající organizace: Centre Internationale Antibes

Kombinovaný kurz všeobecné francouzštiny a individuální výuky profesního jazyka

 

UK - Skotsko 10. 7. - 23. 7. 2016

Mgr. Eva Černá

Přijímající organizace: Edinburgh School of English

Metodický kurz Teacher Training Course Active Methodology

 

Německo  31. 7. - 13. 8. 2016

Mgr. Zdeněk Bažant

Přijímající organizace: HORIZONTE, Regensburg, Institut für Sprache, Kommunikation und Kultur

Metodický kurz německého jazyka - Refresher Course for Teachers of German Methodology and Language

 

Malta 15. - 29. 10. 2016

Mgr. Ivana Konvalinková

Přijímající organizace: ETI Executive Training Institute Malta, St. Julians

Metodický kurz angličtiny  Methodology Revisited, Revised and Re-Energized

 

Malta 15. - 29. 10. 2016

Mgr. Hana Kušinová

Přijímající organizace: ETI Executive Training Institute Malta, St. Julians

Metodický kurz angličtiny  Methodology Revisited, Revised and Re-Energized

 

Prezentace (autory prezentací jsou účastníci mobilit v aktivitě Kurzy a Stínování):

Realizace projektu ERA+ Komunikujme

Kurz Francie

Kurz Skotsko

Kurz Malta

Kurz Německo

Stínování Rakousko 1

Stínování Rakousko 2

 

 

Projekt "GREEN TOUR -  stáže studentů a učitelů zahradnictví v evropských školách a firmách"

  • projekt v rámci programu ERASMUS+ KA1, Mobilita jednotlivců, Odborné vzdělávání
  • 2016-CZ01-KA102-023101>
   "Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie."


Projekt „GREEN TOUR – stáže studentů a učitelů zahradnictví v evropských školách a firmách“ reaguje na potřeby zkvalitnění a internacionalizace odborného vzdělávání, propojení teorie s praxí, posílení vztahu mezi školou a podnikovou sférou a podpory profesního rozvoje pracovníků školy.

Projekt má  několik  hlavních cílů: prostřednictvím mezinárodních mobilit v partnerských organizacích (zahradnických školách a sadovnických, vinařských a floristických firmách) zkvalitnit vzdělávání v oboru zahradnictví, zejména v oblasti praktického vzdělávání a přípravy, posílit evropský rozměr  odborné přípravy,  umožnit účastníkům mobilit přístup k metodám a postupům používaným v zahraničních institucích, zajistit kvalitu stáže a transparentnost v oblasti kvalifikací využitím evropských nástrojů ECVET a Europass, podpořit motivaci k celoživotnímu učení, zvýšit atraktivitu odborného vzdělávání v oblasti zahradnictví a přispět ke konkurenceschopnosti a uplatnitelnosti účastníků na trhu práce.

Kromě vysílající organizace je do projektu zapojeno pět partnerů: čtyři členové evropské sítě FLORNET - AOC de Groene Welle Zwolle, Nizozemí, Bildungszentrum Gartenbau Langenlois, Rakousko, Magyar Gyula Kertészeti Szakközépiskola es Szakiskola, Budapešť, Maďarsko, Stredná odborná škola Pruské, Slovensko a Berufliche Schulen Kitzingen-Ochsenfurt, Německo. Všechny partnerské organizace mají dlouholeté zkušenosti s projekty mezinárodní spolupráce.

Dvoutýdenní odborné stáže proběhnou s ohledem na klimatické podmínky a specifika oboru zahradnictví ve třech cyklech - jaro 2017, léto a podzim 2017 a jaro 2018.

Rakouská škola připraví praxi v podmínkách školního zahradnictví. Praxi absolvují postupně tři (čtyři) čtyřčlenné skupiny žáků. Nizozemský partner zorganizuje stáž pro čtyři studenty oboru floristika a sadovnictví.  S podmínkami floristické prodejny se budou seznamovat dva žáci v Maďarsku a čtyři (pět) na Slovensku. Slovenský partner navíc zorganizuje stáž v oboru praktický zahradník pro čtyři žáky učebního oboru. Německá škola připraví stáž v oboru zahradnictví a vinohradnictví pro čtyři studenty. Na stážích pro neplnoleté účastníky budou po část pobytu v zahraniční přítomny doprovodné osoby.

Přijímající organizace spolu s odbornými firmami vytvoří podmínky kvalitních stáží, které odpovídají potřebám účastníků i potřebám současného praktického zahradnického vzdělávání.

Dalším cílem projektu je rozšíření klíčových a odborných kompetencí účastníků, ověření a zdokonalení praktických dovedností žáků v autentických podmínkách zahraničních firem s možností srovnání s českými podniky. Přidanou hodnotou projektu a posílením kvality stáží je využití prvků ECVET. Při všech stážích budou žáci hodnoceni na základě úkolů a kritérií definovaných v jednotkách výsledků učení, které budou využity vysílající organizací a partnery i po skončení projektu.

Vyučujícím odborných předmětů zahradnictví, květinářství, floristiky, sadovnictví, ovocnictví, vinohradnictví a vinařství nabízí projekt pětidenní možnost stínování ve školách a firmách v Rakousku a Německu. Všem účastníkům umožní zlepšení odborných kompetencí, dovedností v užívání moderních informačních technologií, jazykových, osobnostních, sociálních a kulturních kompetencí. Absolventi stáží obdrží certifikát a dokument Europass-Mobility. Využití získaných zkušeností v praxi zvýší motivaci žáků k dalšímu vzdělávání, zlepší konkurenceschopnost a možnost uplatnění v zahradnických oborech v českých a evropských podmínkách. Učitelé zvýší své odborné kompetence, získají nové didaktické a metodické znalosti, posílí se jejich motivace k celoživotnímu učení.  Prezentace, fotodokumentace, tematické slovníky a další výsledky projektu budou využívány při šíření informací o projektu a k propagaci zahradnického vzdělávání. Zkušenosti z realizace projektu a z používání nástroje ECVET využije vysílající organizace ke zkvalitnění odborné přípravy studentů a při organizaci recipročních mobilit pro studenty a učitele z partnerských škol a v dalších formách mezinárodní spolupráce..a v dalších formách mezinárodní spolupráce.

 

Přehled mobilit (země, termín, zaměření stáže, počet účastníků):

Žáci - mobilita odborná stáž:
Slovensko  26.3. - 8.4. 2017 floristika - 3, zahradnictví - 2
Nizozemí  2.4. - 15.4. 2017 floristika - 2, sadovnictví - 2
Rakousko 18.4. - 1.5. 2017 zahradnictví - 4
Rakousko 14.5.  - 27.5. 2017 zahradnictví - 4
Německo  9.7. - 22.7. 2017 zahradnictví - 2, vinohradnictví - 2
Rakousko  10.9. - 23.9. 2017 zahradnictví, sadovnictví - 4
Maďarsko  jaro 2018  floristika
Slovensko jaro 2018  floristika, zahradnictví
Rakousko jaro 2018  zahradnictví

Učitelé - mobilita profesní rozvoj - stínování:
Rakousko  18.4. - 22. 4. 2017  květinářství - 1, floristika - 1
Německo 23.10. - 27.10. 2017 vinohradnictví, vinařství - 1, ovocnictví - 1
Rakousko jaro 2018    sadovnictví

Učitelé - doprovodné osoby:
jedna doprovodná osoba při cestě žáků na stáž, 3 - 4 dny na začátku pobytu


 

Prezentace (autory prezentací jsou účastníci odborných stáží):

Holandsko Floristika - Vítková

Holandsko Sadovnictví - Kuneš

Slovensko - Babinčáková

Slovensko - Babková

Slovensko - Rychtrova

Slovensko - Vavříková