Závěrečné ročníky to nemají snadné – další změny nejen v termínech

V kategorii: Aktuálně, Koronavirová krize, Novinky by Anna Richterová

Na základě dalších změn vyhlášených MŠMT měníme i náš kalendář termínů maturitních a závěrečných zkoušek. Právní podklady pro tyto kroky naleznete ZDE.
Maturitní závěrečné zkoušky proběhnou na začátku června. Konkrétní termíny najedete na našem webu v organizaci školního roku.  Praktickou část maturitní zkoušky jsme zredukovali na „pouhou“ obhajobu maturitní práce. Praktická minima zkoušena nebudou. Stejně, jak tomu bylo v roce 2020.Ústní zkouška z angličtiny a češtiny je nepovinná.
Závěrečné zkoušky jsou pak o den kratší. Písemná zkouška se v letoším roce nekoná. Více o tom, jak zkoušky budou probíhat najdete na webu v sekci ukončení studia.

Naši maturanti se poctivě připravují ke složení své zkoušky dospělosti. Oproti svým starším kolegům mají velice nepřiznivou situaci. Už téměř rok se s menšími přestávkami vzdělávají dálkově. Ve třetím ročníku nemohli vyjet na zakraniční praxe,  ve čtvrtem ročníku je virus  připravil o možnost užít si stužkovací večírek či maturitní ples a především o hodiny praxí.  Zkrátka se téměř rok nemohli plnohodnotně připravovat pro svoji profesní dráhu v oboru zahradnicví.

Pro naše budoucí absolventy  bychom rádi uspořádali  tématické workshopy, kde by bylo možné načerpat alespoň část zkušeností, které  naši studenti jak maturitních tak učebních oborů při výuce na dálku získat nemohli. V této nejisté době je velice težké plánovat jakékoliv vzdělávací akce. My se však výzev nebojíme.