Zahájení školního roku 2021-2022

V kategorii: Aktuálně, Novinky by Ladislav Pytloun

Zahájení školního roku 2021-2022 se uskuteční ve středu 1. září 2021. Žáci střední školy se shromáždí v 8.00 hodin před budovou školy a po krátkém úvodu se přesunou na třídnické hodiny do svých tříd v budově A.

Studenti 1. ročníku denní VOŠ absolvují od 9.00 hodin zápis v aule (budova B, přízemí), pro studenty 2.V a 3.V proběhne zápis v aule od 12.00 hodin.

Od 2. 9. 2021 začne již na celé škole řádná výuka podle aktuálního rozvrhu.

Žáci a studenti, kteří jsou přihlášeni do domova mládeže, se mohou ubytovat v DM odpoledne a večer 31. 8., anebo po skončení zahájení školního roku ve středu 1. 9.

Všichni žáci střední školy absolvují  1.9., 6.9. a 9.9. testování antigenními testy. Ubytovaní v domově mládeže budou testování  při svém  příjezdu  31.8. a 5.9.  Testování se nemusí zúčastnit ti, kteří předloží potvrzenío očkování (14 dní po druhé dávce), potvrzení o testování PCR testem (ne starší než 7 dnů),  o negativním antigenním testu (ne starší než  72 hodin), nebo potvrzením o prodělané nemoci COVID-19 (ne staší než 180 dnů). Testování se netýká studetnů VOŠ. V případě, že se žák odmítne podrobit testování a neprokáže se některým z uvedených potvrzení, je povinnen nosit po celou dobu pobytu ve škole postředek k zakrytí úst a nosu (např. respirátor).  Pro všechny je povinné nosit zakryté dýchací cesty ve společných vnitřních prostorách školy (chodby apod.).

Provoz školní jídelny je do poloviny září omezen z důvodu komplexních oprav rozvodů topení a vody.  Žáci a studetni ubytovaní v domově mládeže mají zajištěné celodenní stravování od 1.9., obědy ve formě balíčku si vyzvedávají ve školním kiosku, snídaně a večeře mají zajištěny v jídelně domova mládeže na Neuberku. Ostatní žáci  a studenti mohou docházet od 6.9. na obědy do jídelny domova mládeže. Otevírací doba školního kiosku je prodoužena,  ve škole fungují i nápojové automaty. Děkujeme za pochopení.