Úspěchy mělnických floristů na mistrovství ČR

V kategorii: Aktuálně, Novinky by Ladislav Pytloun

V polovině září se uskutečnilo již padesáté mistrovství České republiky ve floristice – Děčínská kotva. Akce, kde se soutěžící utkali ve čtyřech disciplínách, měla jednotné téma „Kouzla barev“. Česká zahradnická Mělník vyslala na soutěž početnou výpravu čítající čtyři soutěžící žáky a jejich čtyři asistenty. Skupinu připravovala a vedla učitelka odborných předmětů Ing. Klára Franc Vavříková.

Vyhlášení výsledků na závěrečném galavečeru se stalo pro ČZA Mělník sklizní mnoha ocenění.

Kamila Zahutová spolu se svou asistentkou Petrou Pastorkovou, obě žákyně 4.A, obsadily celkové druhé místo v juniorské kategorii, takže se Kamila stala juniorskou vicemistryní ČR ve floristice pro rok 2021. Obě úspěšné studentky přitom získaly první místo v disciplíně nazvané „Mnoho tónů“, kde musely uvázat kytici s uplatněním tónů jedné barvy, a v disciplíně „Nad hlavou“ se umístily na třetí příčce, což byla tajná disciplína, kde nakonec soutěžící tvořili květinovou přízdobu deštníku. Kamila Zahutová rovněž převzala z rukou děkanky Zahradnické fakulty v Lednici  Mendelovy univerzity Brno doc. Aleny Salašové cenu za inovaci.

V disciplíně „Proti sobě, přesto spolu“, kde bylo nutné uvázat svatební dekorace s uplatněním kontrastu, navíc obsadila Kateřina Suchá se svou asistentkou Kateřinou Procházkovou (obě ze 3.A) bronzovou příčku.

Všem zúčastněným i úspěšným reprezentantům školy blahopřejeme!!!