Navštivte o víkendu otevřených zahrad areál naší školy a parku Neuberk

V kategorii: Aktuálně, Novinky by Ladislav Pytloun

Během druhého červnového víkendu se koná pod patronací Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu celostátní akce Víkend otevřených zahrad, do které se jako tradičně zapojuje i naše škola. Proto se v pátek a v sobotu 9. a 10. června 2023 otevřou pro širokou veřejnost brány botanické zahrady v sadech Na Polabí i v parku kolem zámečku Neuberk.

V pátek 9. června  se uskuteční od 10.00 hodin na ploše před hlavní budovou školy v sadech Na Polabí slavnostní vyřazení žáků posledních ročníků maturitního a učňovského oboru a od 14.00 hodin proběhne komentovaná prohlídka sbírek naší botanické zahrady.

Sobotní program 10. června je připraven od 9.00 do 16.00 hodin. V sadech Na Polabí budou pod širým nebem připraveny pro menší i odrostlé děti zajímavé znalostní i dovednostní soutěže, návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu projekčních prací studentů VOŠ i ukázky zahradnické mechanizace, pro budoucí školáky zde budou připraveny všechny potřebné informace o studiu v ČZA Mělník a od 10.00 hodin se všichni mohou zúčastnit komentované prohlídky sbírek naší botanické zahrady. Otevřen bude v areálu školního statku pro návštěvníky i přírodně krajinářský park Neuberk, kde se od 13.00 hodin uskuteční komentovaná prohlídka; sraz všech návštěvníků bude přímo před zámečkem Neuberk.

Všichni jste srdečně zváni, abyste prožili příjemné chvíle v zahradách areálu sadů Na Polabí i parku Neuberk.

Podrobnosti o víkendu otevřených zahrad jsou zveřejněny na speciálním webu:

https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/ceska-zahradnicka-akademie-melnik-areal-skoly

https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/ceska-zahradnicka-akademie-melnik-park-neuberk