Dny otevřených dveří proběhnou 1. a 2. října

V kategorii: Aktuálně, Novinky by Ladislav Pytloun

Česká zahradnická akademie Mělník pořádá v pátek a v sobotu 1. a 2. října 2021 pro zájemce o studium dny otevřených dveří.

Součástí pátečního programu bude od 11.45 hodin slavnostní shromáždění ve školní aule (budova B, přízemí), kde dojde k vyhlášení výsledků Ceny ředitelky školy za nejlepší absolventské práce obhájené na VOŠ ČZA Mělník v roce 2020 a 2021. Zároveň jedna z laureátek přiblíží zajímavé teze ze své oceněné práce.

Ředitelka školy rovněž vyhlásí a předá ceny úspěšným účastnicím zářijových soutěží ve floristice – ze soutěže ve vazbě jiřinek v severočeských Hejnicích a z mistrovství ČR ve floristice – Děčínská kotva a ze sadovnické soutěže Lipová ratolest 2021.

Vybraní žáci přitom také poreferují o svých zkušenostech ze zahraničních stáží, kterých se zúčastnili letos o letních prázdninách.

V pátek dopoledne budou moci nahlédnout návštěvníci dne otevřených dveří také do výuky vybraných odborných i všeobecných předmětů.

V sobotu se pak ve venkovních prostorách školy v sadech Na Polabí uskuteční praktické ukázky arboristické techniky a od 11.00 hodin proběhne i komentovaná prohlídka botanické zahrady. V parku na Neuberku je pak komentovaná prohlídka plánována na 14.00 hodinu. Původně plánovaný workshop sekce Mladých zahradníků „Zahradnické dny v Mělníku“ se pro nízký zájem účastníků neuskuteční.

Po oba dny jsou dveře školy pro veřejnost otevřeny od 9.00 hodin do 16.00 hodin. Každý zde samozřejmě získá potřebné informace pro své další studium a navíc se dozví mnoho nového z mnohotvárného zahradnického oboru a jeho částí. Akce se mohou návštěvníci zúčastnit také během online schůzek.

Informace vedení školy o studijní nabídce budou podávány po oba dny vždy od 10.00 do 11.00 hodin a od 13.00 do 14.00 hodin.

Online schůzky pak proběhnou vždy od 15.00 do 16.00 hodin.

Níže naleznete na obě schůzky odkazy: pátek – https://bit.ly/3minCQO

sobota – https://bit.ly/2Wq6Ypg

Všichni jsou srdečně zváni.